top of page

pt., 19 sty

|

Katowice

Mięśnie dna miednicy - warsztaty FemiJoga

Z przyjemnością zapraszamy wszystkie kobiety na warsztaty jogi poświęcony dnu miednicy! 🧘‍♀️ 🧘‍♂️ 🌷 Wykorzystując potencjał, jaki daje połączenie jogi, naturoterapii i fizjoterapii, będziemy budować świadomość płynącą z wnętrza miednicy! 🌸

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Mięśnie dna miednicy - warsztaty FemiJoga
Mięśnie dna miednicy - warsztaty FemiJoga

Czas i lokalizacja

19 sty 2024, 17:30 – 20:30

Katowice, Krzywa 12/5, 40-061 Katowice, Polska

O wydarzeniu

ZAPRASZAMY w Nowym Roku na spotkanie z dnem miednicy FemiJoga w Szkole Surja Joga!

Z przyjemnością zapraszamy wszystkie kobiety na warsztaty jogi poświęcony dnu miednicy! Wykorzystując potencjał, jaki daje połączenie jogi, naturoterapii i fizjoterapii, będziemy budować świadomość płynącą z wnętrza miednicy!  Będziemy zgłębiać w praktyce wszystkie kwestie związane z tym obszarem, które mogą budzić wątpliwości!

Czy wiesz, że dno miednicy składa się aż z 3 warstw mięśni?

Chcesz się dowiedzieć, co łączy mięśnie dna miednicy z: - satysfakcją seksualną, - obniżaniem się narządów, - problemami z układem moczowym?

Czy wiesz, że nadmierne napięcie dna miednicy może mieć związek z bolesnymi miesiączkami?

Czy wiesz, że mięśnie dna miednicy odgrywają kluczową rolę podczas porodu?

Czy wiesz, że mięśnie dna miednicy mają swoją inną nazwę?

Mięśnie dna miednicy, choć pozostają niewidoczne, to pełnią dla nas bardzo ważne funkcje:

- są odpowiedzialne za prawidłowe utrzymanie narządów w jamie brzusznej oraz utrzymanie moczu w pęcherzu

- mają związek z poziomem satysfakcji seksualnej

- wpływają na stabilność kręgosłupa i mogą mieć znaczący udział w terapii bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego pleców

Na warsztatach dotkniemy obszaru kobiecego dna miednicy zarówno poprzez trening sensomotoryczny, jak i praktykę jogi. Specjalnie dobrana sekwencja asan, poprzez redukcję napięć kluczowych struktur mięśniowo-powięziowych, umożliwi nam dotarcie do dna miednicy. Doświadczając asan wraz z oddechem nauczymy się rozpoznawać i kontrolować mięśnie dna miednicy.

Naszym celem jest dzielenie się pasją, wiedzą i doświadczeniem. Chcemy Was zainspirować do odkrywania swojej kobiecości na różne sposoby i za pomocą różnych technik pracy z ciałem.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla kobiet, które brały udział we wcześniejszych edycjach - zawsze bowiem odkrywamy coś nowego, jak i dla tych, dla których będzie to pierwsze tego typu spotkanie.

Zapraszamy serdecznie! Kobietom-Kobiety: Ania i Maria

-------------------------------------------------------------

KOSZT 200 zł

Uwaga! Gwarancją zarezerwowania sobie miejsca na warsztacie jest wpłata CAŁOŚCI kwoty na nr konta:

49 1050 1214 1000 0090 8288 7069 Odbiorca: Anna Sass Tytułem: Warsztaty dna miednicy 19 stycznia

ZAPISY E-mail: surjajoga.kontakt@gmail.com Telefon: 504 714 344

Messenger (Fanpage Surja Joga Szkoła Marii Puls)

------------------------------------------------------------------------ Dr Anna Sass – terapeutka dna miednicy, urofizjoterapeutka, akupunkturzystka, trenerka kobiet w ciąży. Wspiera kobiety w ich drodze do macierzyństwa, przygotowuje ciężarne do rozwiązania, także w zakresie porodów domowych. Wspomaga noworodki na wczesnym etapie ich życia.

Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na kierunkach „Fizjoterapia i Wychowanie Fizyczne”, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej. Na co dzień pracuje jako terapeutka w katowickim „Shifen” – ośrodku terapii holistycznych. Współpracuje z nauczycielką jogi i założycielką szkoły SURJA JOGA – Marią Puls – z którą organizują warsztaty dla kobiet skupiające się na praktyce jogi wspomagającej kobiece ciało i organizm.

Jest propagatorką fizjoterapii kobiecej oraz specjalistką w dziedzinie uroginekologii. Problematyka związana z szeroko pojętą kobiecością jest jej pasją i misją. Współpracuje z środowiskiem położniczym, przyczyniając się do polepszenia jakości opieki okołoporodowej i perinatologicznej.

Nieustannie rozwija się w Akupunkturze Klasycznej a szczególnym obszarem zgłębiania jej wiedzy jest rozrodczość oraz wczesne wspomaganie noworodków.

Docenia wielopłaszczyznowe działanie akupunktury w dbaniu o dobrostan człowieka. Holistyczne podejście do człowieka przywraca i podtrzymuje zdrowie zarówno w aspekcie psychofizycznym i duchowym.

------------------------------------------------------------------------ Maria Puls – nauczycielka jogi, naturoterapeutka, wykładowczyni akademicka, trenerka umiejętności społecznych, socjolożka i politolożka (Uniwersytet Śląski), Providerka TRE®. Ukończyła kurs nauczycielski hatha jogi wg tradycji B.K.S. Iyengara (Introductory II), kurs nauczycielski jogi – Braham Yoga Course (Rishikesh, Indie), kurs masażu ayurwedyjskiego (Rishikesh, Indie).

Instruktorka Rekreacji Ruchowej ze specjalnością hatha-joga (AWF Katowice). Kieruje studiami podyplomowymi "Joga w profilaktyce i terapii" na GWSP w Chorzowie i jest autorką ich programu. Prowadziła zajęcia ruchowe dla osób z zaburzeniami psychicznymi w ramach projektu „Razem do celu” współorganizowanego przez MPiPS. Organizatorka wielu imprez poświęconych jodze, prelegentka i instruktorka w ramach takich wydarzeń. Zafascynowana pracą z ciałem i emocjami, które są w nim zapisane. Providerka TRE®. Właścicielka szkoły Surja Joga w Katowicach.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page