top of page

Szkoła Surja Joga to wyjątkowe
miejsce na mapie Katowic

To właśnie tutaj, przy ulicy Krzywej, w centrum miasta, znajduje się przytulne i profesjonalnie wyposażone studio jogi, w którym złapiesz oddech i odpoczniesz od zgiełku i nawału codziennych obowiązków. W tej przestrzeni, na macie, będziesz mieć okazję rozmasować bolące miejsca, odpuścić i zrelaksować się. Dowiesz się czegoś o sobie i o swoim ciele.

Misją Szkoły Surja Joga jest korzystanie z wielu rodzajów praktyk jogi, jak m.in. hatha joga, joga yiengarowska, [...], ale także czerpanie wiedzy z zakresu fizjoterapii, nie wyłączając fizjoterapii kobiecej, skupionej wokół mięśni dna miednicy. Praktyka jogi w Surja Joga łączy ze sobą te elementy, aby dać nową wartość, nastawioną na indywidualne podejście. Świadome ograniczeń, jakie mamy w naszym ciele z powodu współczesnego trybu życia, korzystamy z wielu pomocy, dostępnych na sali, takich jak: kostki, paski, wałki, krzesła, feet-up'y i in., aby maksymalnie zabezpieczyć ciało przed kontuzjami, a jednocześnie wspomagać je w wykonywaniu asan.

 

Każdy, kto przychodzi, aby praktykować jogę, jest inny. Ma inną historię nie tylko życia, ale także swojego ciała. W praktyce zwracamy uwagę na indywidualne problemy i potrzeby nawet wtedy, gdy pracujemy w grupie. Nasze prowadzące mają z zwyczaju przeprowadzać rozmowę z nowymi uczestnikami zajęć, aby zorientować się, na co dana osoba może pozwolić sobie w praktyce, a czego absolutnie nie powinna na tym etapie wykonywać. Ponadto, każde zajęcia grupowe zaczynają się od zebrania krótkiego wywiadu, co "słychać" w ciele, w emocjach i następnie praktyka dostosowywana jest do aktualnych potrzeb.

 

Nie praktykujemy "na siłę". Dostosowujemy się do stanu, w jakim jesteśmy w danym dniu. Każda praktyka kończy się zamknięciem - relaksem, dzięki któremu możemy odczuć, wychodząc ze studia, że przeszliśmy przez wszystkie etapy zaopiekowania się sobą.

 

Do zobaczenia zatem na matach! Namaste!

bottom of page